Státní instituce a školství objevují SMS komunikaci

Hromadná komunikace pomocí SMS se stává každodenní realitou. Své místo si nachází v dalších odvětvích. Stoprocentně doručit informaci, a tím tak zajistit, že si obeslaný kontakt přečte, co má, se nově rozhodli v knihovně Akademie věd ČR, v Soukromé podřipské střední odborné škole a středním odborném učilišti, ve Středním odborném učilišti v Domažlicích a v Akademii karate Zlín.

„Jsme velmi rádi, že další subjekty objevily výhody hromadných SMS a vsadily na ně. Díky tomu získají lepší službu pro komunikaci a marketing. Efektivita SMS je přitom obrovská. Dle našich interních statistik si SMS přečte 98 % příjemců a reaguje na ni 89 % z nich. Komunikační SMS se tak staly nepostradatelným pomocníkem pro společnosti, subjekty, ale třeba i živnostníky,“ uvedl Ondřej Švrček, CEO společnosti Neogenia.

Knihovna Akademie věd ČR jako veřejná výzkumná instituce zajišťující informační infrastrukturu pro výzkum a poskytování knihovnických, informačních, výpůjčních, reprografických a digitalizačních služeb řadě institucí a široké veřejnosti službu Neogenia SMS implementovala přímo do svého systému. Tím si tak zajistila, že pomocí API bude spolehlivě rozesílat upomínky a potvrzení svým členům.

I ve školství se stalo nutností komunikovat a rozesílat řadu informací. Proto školní instituce, jako jsou Soukromá podřipská SOŠ a SOU a také SOU Domažlice, poptaly systém pro rozesílku hromadných SMS z důvodu využití pro své marketingové účely směrem ke studentům. Po bližším seznámení chtějí SMS začlenit do organizační struktury školy.

Akademie karate Zlín začala nově oslovovat touto službou své členy, kterým rozesílá například informace o zrušení či přesunutí tréninku na jiný náhradní termín. Službu Neogenia SMS tak používají pro externí komunikační účely.

„V současné době obsluhujeme přes tři tisíce firemních zákazníků. Měsíčně náš systém odbaví šest milionů SMS, přičemž doručenky napoví, zda je telefonní číslo aktivní, a díky tomu se náš zákazník automaticky dozví, zda příjemce zprávu obdržel. Náš tým techniků a obchodníků poskytuje všem zákazníkům bezplatné konzultace a navíc nabízí pokročilou správu odpovědí na SMS, což je další stupeň pro lepší komunikaci pomocí informačních SMS,“ dodal Ondřej Švrček, CEO společnosti Neogenia.