Pavel Hrouda je novým finančním ředitelem Profinitu

Finančním ředitelem společnosti Profinit se od června 2016 stal Pavel Hrouda. Jde o zkušeného manažera s velkou praxí v oboru finančního řízení a mnoha zkušenostmi z operativního řízení na globální úrovni. Ve funkci je odpovědný za strategické finanční řízení firmy.

Pavel Hrouda před příchodem do ICT segmentu pracoval 15 let v automotive oblasti, kde se z pozice finančního kontrolora společnosti Scania vypracoval až na místo CFO (Chief Financial Officer) pro skupinu Fiat Group Automobile CZ&SK. Do společnosti Profinit přišel v červnu z BlueLink International CZ, dceřiné společnosti Air France.

„Pavel do společnosti Profinit přináší kombinaci mimořádně cenných dovedností a zkušeností, protože je nejen vynikající finanční ředitel, ale také velmi úspěšný korporátní stratég. Rozsah jeho finančních dovedností pomůže naší společnosti v další fází globální expanze,“ řekl Tomáš Pavlík, CEO Profinit.

Pavel Hrouda vystudoval provozně-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity se zaměřením na finanční controlling. Mluví anglicky a je ženatý. Volný čas nejraději tráví aktivně se svou rodinou. Rád vyrazí na horské kolo, zahraje si golf nebo zajde na dobrý rockový koncert.