Jak nejlépe zpracovat fotky z dovolené

Díky dostupné technice dnes fotografujeme a nahráváme videa v obrovském množství. Pokud však po dovolené zjistíte, že máte dva nebo tři tisíce fotografií, velmi pravděpodobně budete jejich prohlédnutí odkládat tak dlouho, až jej odložíte navždy. Během roku nashromáždíte i deset tisíc fotografií. Čím více jich bude, tím spíše se k nim už nikdy nevrátíte. Rada je jednoduchá. Proto průběžně probírejte pořízené záznamy a mažte.

Projděte v rychlosti každý den během dovolené nebo aspoň jednou za měsíc během roku pořízené fotky a nechte si jen ty opravdu povedené. Vybrané kousky zálohujte – uložte je co nejdřív na externí pevný disk nebo do cloudu (virtuálního datového prostoru) a zbytku se nemilosrdně vzdejte. Když jedete na cesty, vybavte se přenosným externím diskem, který se vejde do kapsy, a na něj pravidelně přehrávejte výběr z fotografií. Pokud s sebou nechcete kvůli zálohování vozit počítač, zvolte například disk Toshiba Canvio AeroCast, který umožní celé rodině ukládat fotky bezdrátově přímo z mobilů a díky slotu pro SD kartu také z fotoaparátů.

Canvio AeroCast

Canvio AeroCast

V každém případě nenechávejte své zálohy pouze ve smartphonech. Telefony jsou ze všech technologických hraček nejčastěji ztrácenými či zcizovanými přístroji. Ztracené fotografie a videa by vás mohly moc mrzet.

—–

Zajímavost:

Pokud je váš mobilní telefon vybaven kvalitním 13 MP fotoaparátem, jedna fotografie zabere přibližně 4 až 6 MB. To znamená, že na malý externí disk Toshiba Canvio Premium s rozměry 10,9 x 7,8 x 1,35 cm s kapacitou 1 TB, který se vejde do malé kapsy, uložíte přibližně 200 000 fotografií. Trojnásobná kapacita je pouze o 0,6 cm silnější.

Canvio Premium_silver_beauty_08

 

Canvio Premium_family_lifestyle_01

Canvio Desk

Canvio Desk