Jak zabezpečit bazén

Vlny veder jsou v plném proudu a každý z nás hledá možnost, jak se zchladit. Tu nabízí zahradní venkovní bazény. Jejich zabezpečení každý ovšem nevěnuje takovou pozornost, jakou by si zasloužilo. Jak je tedy zabezpečit nejen během letní sezóny, ale i na zimu? Myslet musíme na bezpečí dětí i domácích mazlíčků, kteří se na zahradě pohybují celý rok a pro něž je špatně zabezpečený bazén velkým rizikem.

Jako jedna z možností zakrytí bazénu může sloužit bezpečnostní plachta, která zvládne udržet i malé dítě nebo domácího mazlíčka. Finančně náročnější je pak zakrytí pomocí lamel, které se rozprostřou po povrchu bazénu a rovněž plní i bezpečnostní funkci. U tohoto typu zabezpečení je však vždy třeba dbát na kvalitní uzamčení, aby s ním děti nemohly samy manipulovat, volíme tedy odolné mechanismy typu x box.

Pokud je váš bazén chráněný zavíracím zastřešením s dveřmi, vybavte uzavírání kvalitním visacím zámkem. Nebude tak hrozit, že by se dětem podařilo dveře otevřít. Zámek by měl být určen pro venkovní použití a měl by odolat povětrnostním vlivům včetně extrémních klimatických podmínek, a hlavně se nezasekávat. Toho lze dosáhnout například použitím zámků bez volných částí. Nejčastěji používané pružinkové systémy tedy nejsou vhodné.

Nejlepší volbou jsou zámky se systémem PRO, který představuje Kateřina Brázdová ze společnosti TOKOZ: „Systém PRO funguje, na rozdíl od klasických vložek s pružinkami, na bázi unikátních otočných lamelových stavítek, která odolají i extrémnímu vlivu počasí. Samotný zámek je pak z nerezových materiálů. Při testu v kotvišti jachet na českých Slapech byl dokonce zámek Gama celé tři roky pod vodní hladinou, a i po takové době ho bylo možné odemknout klíčem bez použití hrubé síly.“

Visací zámek Tokoz Gama 50

http://eshop.tokoz.cz/Gama-PRO-50-8-OS-_d15686165_11047.aspx

Bezpečnostní visací zámek je zaručuje spolehlivost v extrémních klimatických podmínkách. Navíc ho lze přidat na systém hlavního a generálního klíče.

Tokoz_gama_50_ pod_vodou_2 Gama 40 v použití TOKOZ_GAMA_40 Tokoz_gama_50_ pod_vodou