Jak na klidné, a především bezpečné Vánoce

Češi utrácejí za vánoční dárky rok od roku více, a ani letošní rok nebude výjimkou. Za tu pravou vánoční atmosféru včetně dárků jsme jako národ ochotni utratit desítky miliard. Podobnou péči, jakou věnujeme třeba výběru vhodných dekorací, bychom ale měli věnovat i správnému zabezpečení našeho domu nebo bytu. Zloději si je rádi vybírají jako cíl nejen před Vánoci, ale i během svátků, kdy lidé odjíždějí na návštěvy nebo na hory a nechávají domy často na celé dny opuštěné. Jak se nezvané návštěvě ubránit?

Aby nebyl stromeček bez dárků…

… uchovávejte je na bezpečném místě. Pokud se vám nevejdou do bytu (třeba kvůli příliš zvědavým dětem) a musíte je mít ve sklepní kóji, myslete na důkladné zabezpečení. Začněte kvalitním visacím zámkem, který odolá pokusům o vyražení, přeřezání nebo vypáčení. Nezapomínejte kóji pravidelně kontrolovat, abyste případný pokus o vloupání odhalili včas. Máte dárky v garáži? Pak kromě vstupních dveří zajistěte i sklepní okna, třeba pomocí bezpečnostní folie.

Abyste nemuseli rušit hory…

… zabezpečte svoji zimní výbavu. Lyže, snowboardy i mimosezónní věci uzamkněte bezpečnostním systémem typu Tokoz X Box, který spolehlivě odolá nájezdům zlodějů. Můžete ho připevnit ke dveřím, stěně, stropu či podlaze a pomocí lanka jím zabezpečit třeba i jízdní kola a letní pneumatiky.

Abyste si užili návštěvy v klidu…

… vylepšete zabezpečení vstupních dveří do domu nebo bytu. Pořízení kvalitní bezpečnostní vložky s certifikací se nevyplatí odkládat. Hledejte v nabídce specializovaných výrobců, kteří vám poradí vhodný typ zámku přesně pro vaše dveře. Pamatujte, že čím vyšší bezpečnostní třída, tím déle zámek odolá pokusu o vloupání.

 

Abyste nezamrzli…

… na to někdy nestačí svařené víno ani vánoční punč. Pokud po příjezdu na chatu musíte v zimě pravidelně bojovat se zamrzlým zámkem, možná je čas podívat se po rychlém řešení. Zkuste speciální mazivo 3v1, které se dá k údržbě zámku použít celoročně a v krizových momentech zvládne zámek rychle rozmrazit bez poškození.

Abyste netvořili statistiky…

… se poohlédněte po vhodném zabezpečení včas. Za loňský rok bylo objasněno pouhých 25 % případů vloupání do rodinných domů, u bytů je číslo ještě nižší, a celková škoda na majetku se vyšplhala až k 300 milionům korun. Kvalitní zabezpečení nestojí hodně peněz sumy, ale může vám naopak hodně peněz ušetřit – třeba na příští Vánoce.

Cylindrická vložka TOKOZ PRO s olivouPříkladem kvalitní cylindrické vložky je Tokoz PRO, která spadá do 4. bezpečnostní třídy. Díky patentovanému mechanismu otočných stavítek je 100 % odolná proti bumpingu a šperháku. Vydrží i nápor vrtačky a extrémní klimatické podmínky. Nemusíte se bát ani zapomenutého klíče na druhé straně zámku, protože jeho funkci zastává oliva. Po použití pojistky pak můžete zabránit i odemknutí z venkovní strany dveří.Cylindrickou vložku TOKOZ PRO si můžete koupit u svého zámečníka nebo na e-shopu Tokoz.cz

 

X Safety BoxX Safety Box je unikátní zamykací systém, který se vyznačuje hlavně velkou odolností proti tichým i destruktivním zlodějským metodám. Jde o kombinaci klasického zámku a petlice či závory. Zámek můžete přivrtat nebo navařit na téměř jakýkoli povrch. Jeho pole využití je tak opravdu široké. Můžete ho umístit na dveře od garáže, mříž ve sklepě, dvoukřídlé dveře nebo pomocí zámku a řetězu ukotvit volně stojící předměty jako je lyžařská výbava, nářadí, kola, motocykly anebo kočárky.Uzamykatelný mechanismus X Safety BOX si můžete koupit u svého zámečníka nebo na e-shopu Tokoz.cz

tokoz_pro_400_oliva tokoz_xbox_II_garáž tokoz_xbox_II_sklep x box II PRO_lr x box III PRO_lr cylindrická vložka v použití2 mazivo 3v1_cz tokoz X SafetyBOX IV