Dobrá moravská vína

Vyznat se ve vínech může být celkem těžké, pokud nejste odborník nebo zapálený vinař. Výběr toho ideálního k večeři nebo na oslavu může být opravdu oříšek. Jak je dobře známo, výběr správného vína závisí především na pokrmech, ke kterým chcete víno servírovat. Nabízí se vyzkoušet dobrá a poctivá moravská vína značky Vinium, která téměř sto let nabízí širokou škálu druhů vín a pěstují se téměř po celé jižní Moravě.

Pokud si rádi dopřejete zvěřinu, steaky, sýry a obecně pokrmy výrazné chuti, tak zkuste Dornfelder, který je velmi intenzivní s ovocnou chutí i vůní. Cabernet Moravia je zase skvělý k lehkým italským pokrmům jako těstoviny nebo pizza. Toto výtečné víno s kořeněnou chutí si také vychutnáte s čokoládovými dezerty.

Pro dietnější pokrmy je vhodnější víno bílé. Veltlínské zelené je ideální ke studeným mísám, rybám nebo slaným předkrmům. Má svěží chuť a vůní připomíná zelená jablka. Pokud se chystáte připravovat drůbež, tak by vaší volbou měla být Pálava. Je také výborná k ovocným dezertům nebo mořským plodům.

Poslední kategorií je víno růžové. Mělo by se chladit o něco více než víno bílé. Proto je nejlepším možným vínem na léto, když v teplých dnech příjemně osvěží. Například Cabernet Sauvignon se hodí spíše k lehčím a svěžím jídlům jako těstoviny, ovocné saláty a lehkým např. tvarohovým dezertům. Nejen vína Vinium si můžete objednat spolu s dalším nákupem na Košík.cz.

—————————-

Vína Vinium se rodí na ploše téměř 2500 hektarů, v úrodných vinařských podoblastech Velkopavlovické, Mikulovské, Znojemské a Slovácké. Historie firmy sahá do roku 1936, kdy dvě stovky zemědělců založily ve Velkých Pavlovicích vinařské družstvo VINOPA. Lidé ve společnosti umění pěstovat a vyrábět víno dědili po generace a své práci rozumí. Dbají o to, aby víno zachovalo všechny své přírodní vlastnosti, a eliminují negativní vlivy, které by mohly kvalitu vína ohrozit. Vysokou kvalitu dokazuje i to, že v roce 2010 získala společnost 65 medailí a ocenění.

—————————-

 Vinium Velké Pavlovice Dornfelder pozdní sběr červené suché víno 0.75 l si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 159,90 Kč.

Vinium Velké Pavlovice Cabernet Moravia pozdní sběr červené suché víno 0.75 l si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 149,90 Kč.

Vinařství Ostravec Veltlínské zelené bílé suché víno 0,75 l si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 119,90 Kč.

Vinium Velké Pavlovice Pálava výběr z hroznů bílé polosuché víno 0.75 l si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 199,90 Kč.

Vinium Velké Pavlovice Cabernet Sauvignon růžové polosuché víno 0.75 l si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 154,90 Kč.

Vinium_pálava Vinium_růžové cabernet sauvignion Vinium_cabernet moravia Vinium_dornfelderOstrovec_veltlínské zelené