Čeká vás odlet do zahraničí? Nezapomeňte zabezpečit svá zavazadla

Podzim láká díky výhodným cenám letenek k výletům do zahraničí, ať už jde o dodatečnou dovolenou nebo jen prodloužený eurovíkend. Letecká dovolená však znamená také možné bezpečnostní kontroly na letištích a s tím spojený problém zabezpečení vašich zavazadel. Jaký zámek při cestách použít, aby byly věci uvnitř kufru v bezpečí?

Pokud cestujete letecky, s bezpečnostní kontrolou je nutné raději počítat a zavazadlo na ni připravit. Nestane se vám tak, že najdete kufr poničený necitlivým otevřením. „Doporučujeme volit zámek s certifikací TSA. Tento typ zámku s typickým červeným diamantem ve znaku je certifikovaný úřadem pro bezpečnost a akceptuje ho přes 600 letišť v 25 zemích světa a další přibývají. Patří mezi ně kromě řady evropských zemí také Turecko, Spojené arabské emiráty, USA, Kanada, Austrálie a mnohé další, často oblíbené turistické destinace,“ doplňuje Petra Seková ze společnosti TOKOZ, která certifikovaný TSA zámek prodává.

TSA zámek funguje jednoduše. Na visacím zámku si sami nastavíte třímístný kód a zámek uzamknete. Pokud bude vaše zavazadlo vybráno ke kontrole, pracovníci otevřou zámek speciálním klíčem, a poté ho opět uzamknou. Nedojde tak k poškození zámku ani zavazadla a vaše věci budou nadále v bezpečí. A i když se zrovna vaše kufry kontrole vyhnou, jejich zabezpečení zámkem se vyplatí jako ochrana proti možným zlodějům na letištích i mimo ně.

Zámek TOKOZ TSA si můžete koupit (za cenu 132 Kč) na eshopu Tokoz.

tokoz_tsa_03 tokoz_tsa_05 tokoz_tsa_01tokoz_tsa_pouziti_03 woman at international airport, reading ebook and drinking coffe tokoz_tsa_pouziti_02