Blahodárná Bílinská kyselka

Bílinská kyselka pramení v Českém středohoří u města Bíliny. Čerpá se z hloubky 190 m z pramenů pod vrchem Kaňkov. Patří mezi přírodní alkalické hydrogenuhličitanové kyselky s vysokou koncentrací minerálních látek. Obsahuje zejména sodík, draslík, vápník, hořčík a železo, z aniontů je to chlorid, síran, fluorid a hydrogenuhličitan.

Bílinská kyselka je opravdovým léčivým nápojem. Pojí příjemné osvěžující vlastnosti perlivé vody a pozitivní vliv na zažívací procesy. Pomáhá při pálení žáhy po těžkých jídlech nebo kávě, protože působí na tvorbu žaludečních kyselin a přispívá k odkyselení krve a celého organismu. Každodenní pití kyselky uspokojí naši denní minerální potřebu – v 1 litru vody dodá tělu 10 gramů minerálních látek. Kyselku proto oceníte i při sportu a jiných fyzicky náročných činnostech. Díky pozitivním účinkům na organismus se její pití již po staletí doporučuje v těhotenství.

Bílinská kyselka patří také mezi nejcennější přírodní prameny, které jsou vhodné k inhalování. Jak potvrdilo mnoho studií, dokáže šetrným způsobem odstraňovat otok sliznic dýchacích cest (např. pocit ucpaného nosu) a zároveň pomáhá s rozpouštěním hlenu. Bílinskou kyselku si spolu s dalším nákupem můžete objednat na Kosik.cz. Najdete zde Bílinskou jaterní s výtažkem z ostropestřce – je dokázáno, že ostropestřec dokáže částečně regenerovat poškozená játra. Dále pak Bílinskou žaludeční s výtažkem z meduňky a kyselku s výtažkem z ženšenu, který má blahodárné účinky na celý organismus.

—————————-

Bílinskou kyselku Ženšen 1 l si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 29,90 Kč.

Bílinskou kyselku Žaludeční meduňka 1 l si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 24,90 Kč.

Bílinskou kyselku Jaterní 1 l si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 24,90 Kč.

bílinská žaludeční                bílinská ženšen                bílinská jaterní