101 010 korun na vzdělání dětí z dětských domovů

Obecně prospěšná společnost DEJME DĚTEM ŠANCI, která pomáhá dětem z dětských domovů vstoupit do samostatného života, uspořádala 15. listopadu 2016 v pražském Jalta Boutique hotelu Vánoční charitativní večer. Cílem bylo představit problematiku integrace těchto dětí do společnosti a zároveň je podpořit. Organizaci jako patron pomáhá i společnost Profinit, která podpořila její činnost částkou 101 010 korun.

Částka na charitativním šeku, předaném během slavnostního večera, není náhodná. Je složena z jedniček a nul a symbolizuje binární soustavu. „Profinit jako softwarová firma s radostí přispívá několika nulami a jedničkami na podporu vzdělávání dětí v dětských domovech. Jsem přesvědčen, že v digitální ekonomice, do které tyto děti vstupují, je přístup ke kvalitnímu vzdělání základní podmínkou úspěšného začlenění do společnosti,“ řekl Tomáš Pavlík, ředitel Profinitu, který šek předal.

Během vánoční charitativní aukce mohl kdokoliv využít jedinečnou příležitost vydražit originální dárky a podpořit projekty DEJME DĚTEM ŠANCI. Kromě unikátních uměleckých děl či nevšedních zážitků, mezi nimiž byla večeře v oblacích nebo role moderátora ranní show Evropy 2 s Leošem Marešem, se dražila i speciální vánoční překvapení od známých osobností, například Marka Ebena, Michala Viewegha, Barbory Špotákové a dalších. Role moderátora večera a licitátora se ujal Roman Šmucler a atmosféru večera zpříjemnilo vystoupení houslového virtuosa Jaroslava Svěceného.

Profinit dlouhodobě spolupracuje s významnými českými a slovenskými univerzitami v ICT oboru a cíleně se tak stará o kvalitu technického vzdělávání a propojení univerzit s průmyslem. „Lidé z naší firmy přednášejí na katedrách, jsme partnery řady univerzit, které podporujeme, a naším velkým počinem je soutěž IT SPY. Snažíme se podporovat nejen studenty vysokých škol, ale také děti z dětských domovů. Rádi bychom je motivovali k nalezení takové práce, která je bude v dospělém životě opravdu bavit,“ řekl závěrem Tomáš Pavlík.