Zrození tří pruhů aneb Historie slavné značky adidas

Adidas. Tři proužky. Sport. Městský životní styl a pořádně dlouhá historie. Kdo by adidas neznal. A kdo by v šatníku neměl alespoň jeden kousek nebo doplněk?!

DU9878_APP_on-model_standard_transparent

Možná ale nevíte, že tehdy ještě neoficiální značka adidas spatřila světlo světa roku 1920, kdy si Adolf (Adi) Drassler postavil svoji první dílnu v matčině prádelně v německém městě Herzogenaurach. Vyrobil stroj poháněný vlastní silou, který využíval k zaoblení rohů na podrážce. O čtyři roky později už Adiho bratr Rudolf pomáhá s řízením první továrny registrované pod jménem „Dassler Brothers Shoe Factory“.

První mezinárodní úspěch Adi Drassler slaví na Olympijských hrách v Amsterdamu v roce 1928, kdy v jeho tretrách získal Arthur Jonath z Německa bronz ve sprintu.

Sláva bot bratrů Drasslerových stále stoupala, přesto se Adolf s Rudolfem rozdělili a každý rozjíždí svou vlastní firmu. Adi Drassler založil adidas, Rudolf zase značku Puma. Dodnes mají obě firmy sídlo naproti sobě přes malou říčku v rodné obci Herzogenaurach.

DV2049_APP_on-model_standard_transparent

Zrození tří pruhů

  • V srpnu 1949 byla společnost Adolf Drassler adidas Sport shoes oficiálně zaregistrována.
  • Svého času boty a další vybavení adidas oblékal i Emil Zátopek a jeho žena Dana.
  • Po smrti Adi Drasslera se vedení firmy ujala manželka a syn.
  • V průběhu 80. a 90. let Adidas stále roste a slaví velké úspěchy. Míče, boty, oblečení a další produkty jsou špičkou ve všech sportech.
  • V roce 1991 představeno „nové“ logo. Dnes pod něj spadají všechny sportovní, moderní a inovativní produkty.
  • Adidas kupuje firmu získává tak nejen tuto značku a její outdoorové a další technologie, ale také golfovou značku Taylor Made.
  • V roce 2006 adidas kupuje značku Reebok.
  • V roce 2014 je podepsán jeden z největších kontraktů sportovní značky se sportovci, konkrétně s fotbalovým týmem Manchester United. Tato spolupráce má trvat 10 let.
  • Do současnosti je adidas stále jednou z největších velmocí v oblasti sportovního odívání. A díky stále novým a novým technologiím jeho stála stále stoupá výš a výš.

DU9945_APP_on-model_walking_transparent

Nadčasové Trefoil logo

Slavné logo Trefoil, dříve používané na všech produktech Adidas, se od roku 1997 aplikovalo pouze na produkty konkrétních kolekcí. Logo Performance, to, jež je nám všem díky třem pruhům dobře známé, se stalo dominantním znakem celé značky a většichy sportovních kolekcí.

Adidas Originals zahrnuje sportovní módní styly s odkazy na desetiletí mezi 40. a 80. lety. Značka má výrazně retro starou školu. Oblečení z řady Originals je barevné a výrazně jiné než klasické sportovní kousky. Díky tomu si, jak sám název napovídá, stále drží svou originalitu a lidi jej milují doslova po celém světě.

 

A proto vybíráme pro vás to nejlepší z nejnovějších kolekcí pro ženy i muže:

Pro ženy:

Pro muže: