Nejlepší tipy pro výlet do termálů

Máte už zimy plné zuby? Pokud už zoufale vyhlížíte jarní slunce a teploty alespoň nad deset stupňů, neváhejte, nečekejte a raději vyrazte za teplem a za dokonalým relaxem – do termálů. Ty nejlepší spa se nacházejí téměř „za rohem“.

Možná, že nebudete ležet pod tropickými paprsky slunce nebo se neprojdete pravým pralesem, ale je úplně jasné, že se v termálních lázních budete cítit jako na opravdové dovolené. Prohřejete svaly i kosti v horkých pramenech, vyrelaxujete se na maximum, necháte se opečovávat na masážích a jiných procedurách, a jako bonus se po návratu domů budete cítit jako znovuzrození. Stačí nasednout do auta a vydat se na návštěvu k jednomu z našich sousedů. Mají totiž opravdu co nabídnout.

Nemáte vhodné auto na cestu? Zkuste carsharing

Chcete vyrazit s partou přátel, rodinou nebo naopak sami, aby Vás nikdo nerušil? Nemáte auto nebo to vaše není vhodné na takovou cestu? Tak to můžete vyzkoušet třeba carsharing. Ten funguje tak, že si uživatelé půjčují auta mezi s sebou. U nás existuje třeba carsharingová platforma HoppyGo, přes kterou si můžete půjčit jakékoli auto od Mini Cooperu až po dodávku. Cesty do zahraničí se nemusíte bát. V rámci služby máte totiž pojištění pro případ autonehody a můžete si zajistit i pojištění odtahu odkudkoli v Evropě, pokud by se s vozem něco stalo.

A kam s půjčeným autem vyrazit? Vybrali jsme pro vás pět ověřených a oblíbených termálů, kam se rozhodně vyplatí vyrazit. Jste připravení?

Zimní koupání v německém Therme Erding

thermeerding_zdroj fotografie_thermeerging.com

Tyto lázně mají hned několik nej. Jedná se o největší termální svět v Evropě, má nejdelší skluzavku a největší saunový svět. A jako bonus se o Therme Erding říká, že jsou to ty nejlepší lázně v Německu.

Německý termální ráj se nachází nedaleko Mnichova a ideálně pro lyžaře také po cestě do Alp. Vyrazte sem s partnerem na romantický pobyt, ale klidně i s dětmi které se rády vyblbnou ve vodním světě. Těšit se můžete na azurově modrou vodu, letní teploty, dokonce i palmy, 30 druhů saun a více jak 300 kosmetických a jiných relaxačních procedur.

 

Neobyčejný vodní svět v tyrolském Aqua Dome

aquadome_zdroj fotografie_aqua-dome.at

Velkoryse pojatá stavba s mnoha zvláštními architektonickými prvky dělá z Aqua Dome mimořádně neobyčejný vodní svět. Pestrá nabídka této zážitkové oázy slibuje odpočinek a ozdravení v exkluzivním prostředí. Dejte si pauzu od každodenního života a užijte si blahodárných účinků sirných termálních pramenů s dech beroucím výhledem na okolní Öztalské hory.
Aqua Dome je vystaven ve tvaru krystalu, disponuje visutými venkovními bazény ve tvaru misek s minerální, sirnatou a slanou vodou. Je zde saunový svět, sportovní plavecký bazén, bazén s vodní gymnastikou nebo s vodním spinningem.
A jedno je jisté, zamilujete si to tu raz dva!

Splynutí s přírodou v polském termálu Goracy Potok

goracypotok_zdroj fotografie_goracypotok.com

Komplex tohoto polského nejznámějšího termálu je v dokonalé souhře s přírodou. A právě proto je celý komplex tvořen dřevem a kamenem. Areál je plný různě horkých bazénků, odpočívadel a saun. V zimě se zde dokonale prohřejete a uvolníte, v létě můžete využít mnoha pláží a nachytat na pokožku bronz. Vzhledem k tomu, že je Goracy Potok obklopen lesy, fandíte-li turistice, budete ti jako v ráji.

Jako v sedmém nebi v Bükfürdó v Maďarsku

bukfurdo_zdroj fotografie_bukfurdo.com

Věděli jste, že Maďaři jsou národem, který zdědil po starověcích Římanech tradici lázeňství? Ne nadarmo se právě tento stát stal nejvyhledávanější oblastí, kam do termálů vyrazit.
Lázně leží necelých 400 kilometrů od Prahy v blízkosti rakouských hranic. V roce 1957 se podařilo navrtat kousek od města Bük termální pramen. Ve 20. století získalo toto město status lázeňského města. Areál na 14 hektarech plochy nabízí široké množství bazénů s termální a normální vodou. Určitě vás zaujmou i léčebné procedury jako magnoterapie, elektroterapie či různé druhy masáží. Termální bazény mají teplotu až 38 stupňů. Kromě nekonečného koupání v pramenech si zde ale užijete i gastronomické hody!

Do horkých pramenů do slovenské Bešeňové

besenova_zdroj fotografie_besenova-thermalpark.com

Termální vodní park Bešeňová je vybudován na bázi horoucích pramenů termálních vod, které vyvírají z houbky 1987 metrů o teplotě 60,5°C. Působí blahodárně na pohybové a dýchací ústrojenství, urologické problémy a má příznivé kosmetické účinky. Positivní účinky na psychiku se projeví téměř okamžitě díky prvku litium. Termální voda obsahuje vápník, hořčík, sodík, draslík, železo, mangan, mimořádné množství síranů, bikarbonátů, volný kysličník uhličitý a další minerály.

Vodní park Bešeňová funguje celoročně, a tak sedněte do auta a vyrazte se vyhřát třeba do bazénu, který má až 39°C.

O službě:

Carsharingová služba HoppyGo zprostředkovává sdílení automobilů mezi majiteli. Pomocí mobilní aplikace si můžete jednoduše najít vůz, který potřebujete, a půjčit si ho přímo od jeho majitele. Je to tak skvělá alternativa pro ty, kteří své auto nepotřebují celoročně. Můžete si půjčit dodávku na stěhování, prostorný vůz na rodinný výlet nebo třeba své vysněné sportovní auto. HoppyGo v rámci služby nabízí pojištění ručení, takže vám odpadá jakékoli pojišťování a obavy před jízdou.

Pokud naopak svoje auto nevyužíváte každodenně, tak ho můžete ostatním nabídnout v HoppyGo aplikaci. Nebude vám stát v garáži zbytečně a přivyděláte si. Navíc s menším počtem aut poroste i počet volných parkovacích míst ve velkých městech.

Jak si auto půjčit nebo ho naopak k zápůjčce nabídnout zjistíte na: https://www.hoppygo.com/?lang=cs