Společnost Lime pokořila milník 50 milionů jízd. Koloběžkám se daří i v Česku

Elektrické koloběžky Lime po necelých dvou letech pokořily zásadní milník a na kontě mají již přes 50 milionů jízd. Služba aktuálně funguje ve více než 100 městech napříč 20 zeměmi světa a pěti kontinenty. Lime ulehčuje mnohdy komplikované dopravě ve městě – v průměru jeden ze tří jezdců si jízdu na koloběžce zvolí místo jízdy autem.

Kola a koloběžky Lime přinášejí pro města zásadní úlevu. Uživatelé, kteří po nich sáhli raději než po autě, už ušetřili více než 24 milionů kilometrů, které by jinak ujeli autem. Do městských ovzduší se dostalo o 6 220 tun emisí CO2 méně a ušetřeno bylo rovněž přes 2,6 milionu litrů paliva. Jedná se o úsporu, která je ekvivalentem toho, kdyby bylo ze silnic na celý rok odstraněno 1 320 vozidel.

Lime v České republice

Po Praze rozmístila společnost Lime první své koloběžky 28. září 2018 a obyvatelé i návštěvníci Prahy si je okamžitě oblíbili coby pohodlný prostředek, jak se ekologicky a bez námahy pohybovat po městě. Jen do konce roku 2018 využilo v Praze koloběžky více než 49 tisíc uživatelů, kteří měli v součtu na kontě přes 185 tisíc jízd. Nyní již lidé na elektrických koloběžkách Lime po Praze najezdili přes 650 000 kilometrů.

Prioritou společnosti Lime je kromě rozvoje samotné služby také bezpečnost uživatelů koloběžek a všech ostatních účastníků silničního provozu. Nedávno Lime ve spolupráci s organizací BESIP publikoval Sedmero zásad bezpečné jízdy na koloběžce a společnost rovněž připravila manuál pro správné a ohleduplné parkování koloběžek, na kterém spolupracovala se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých (SONS). Uživatelé jsou o bezpečné jízdě a správném parkování informování rovněž v aplikaci, která je potřeba k zapůjčení koloběžky.

Lime by chtěl v Praze pomoci rovněž s rozvojem infrastruktury pro cyklisty. „Cyklostezky a pruhy pro cyklisty jsou pro rozvoj ekologické přepravy po městě klíčové. Proto spolupracujeme s městem a se zodpovědnými institucemi, abychom se na rozvoji infrastruktury v Praze podíleli, a to třeba sdílením anonymizovaných dat o pohybu uživatelů koloběžek nebo předáváním našich zkušeností z ostatních světových či evropských metropolí,“ komentuje Ondřej Široký cíle Limu v Praze.

 

Foto zdroje: https://drive.google.com/drive/folders/18t38UtJD6ShG-Q1_PtYgOaUon2Uc-gxS?usp=sharing